Reference

KLAS PEKÁRNA/CUKRÁRNA PROTIVÍN OPĚT ÚSPĚŠNÁ

BOSCH FRESH FESTIVAL

Dne 6. 5. byly vyhlášeny výsledky potravinářské soutěže CHUTNÁ HEZKY JIHOČESKY pořádané Regionální agrární komorou Jihočeského kraje. Stalo se tak nově v rámci BOSCH FRESH FESTIVALU v areálu výstaviště v Českých Budějovicích. Do letošního ročníku soutěže přihlásilo 36 výrobců 122 produktů. Součástí dne byl i prodej a ochutnávka oceněných regionálních produktů.
Naše firma se soutěže účastní již řadu let od počátku vzniku tohoto klání. Jako každý rok byla konkurence na velmi vysoké úrovni. Nám se přesto podařilo získat do naší sbírky další první místo. Tentokrát se naším úspěšným produktem stala novinka v kategorii pekařských výrobků sladkých – PERNÍK S POVIDLY. Tento výrobek je na trhu krátkou dobu, ale již si našel řadu zákazníků. Můžete se s ním potkat na pultech většiny z více jak tří set našich odběratelů v Jihočeském kraji. Perník je vyráběn dle námi upravené receptury získané z receptáře používaného na našem venkově. Po dlouhé řadě našich oceněných výrobků v soutěžích CHHJ a Regionální potravina (v roce 2016 zde obdržel certifikát KOLÁČ SELSKÝ SE ŠVESTKOU) je toto dalším úspěšným produktem v portfoliu firmy. Tato ocenění nás ujišťují v tom, že svou práci děláme dobře a povzbuzují nás do další poctivé a řemeslné výroby. Je vidět, že v Protivíně se nevaří jen dobré pivo a nežijí jen krokodýli, ale máme zde i šikovné pekaře a cukráře.
Závěrem mi dovolte poděkovat za kvalitní práci všem zaměstnancům, kteří svou fortelnou prací umožňují firmě získávat tato ocenění a být na špičce mezi regionálními výrobci. Bez poctivé a kvalitní práce všech by nebylo možné tohoto dosáhnout.

KLAS PEKÁRNA/CUKRÁRNA PROTIVÍN obhájila zisk prestižní značky REGIONÁLNÍ POTRAVINA

Foto - Metromedia

Dne 22. 7. proběhlo v Holašovicích v rámci 19. ročníku selských slavností předávání prestižního ocenění REGIONÁLNÍ POTRAVINA JIHOČESKÉHO KRAJE za pekařský výrobek KOLÁČ SELSKÝ SE ŠVESTKOU. Ocenění převzal výrobní ředitel p. Kubička z rukou předsedy senátu ČR p.Štěcha. Jedná se o soutěž regionálních potravinářských produktů z firem vyrábějících na území Jihočeského kraje. Výrobky do soutěže musí splňovat několik přísných kritérií. Jedněmi z hlavních je používání surovin z regionu a práce místních lidí. Komise odborníků vybere v jednotlivých kategoriích vítěze a těm je přidělena značka REGIONÁLNÍ POTRAVINA. V silné konkurenci se naše firma prosadila již počtvrté od počátku soutěže. V kategorii cukrářský výrobek je firma držitelem ocenění již za výrobky KREMEŠ , LHENICKÉ JABLKO VE VANILCE a OŘEŠÁK. Tento opakovaný úspěch není jistě náhoda. Další dlouhou řadu ocenění firma vlastní z další prestižní soutěže CHUTNÁ HEZKY JIHOČESKY.
Úspěch je hlavně oceněním kvalitní práce Všech zaměstnanců pekárny a cukrárny. Tímto jim za firmu velice děkuji. Produkce kvalitních výrobků přispívá jistě i k propagaci našeho krásného města Protivína.

Výrobky pekárny KLAS opět potěšily návštěvníky výstavy ZEMĚ ŽIVITELKA

ZEMĚ ŽIVITELKALetošní 42. ročník výstavy ZEMĚ ŽIVITELKA byl další příležitostí pro prezentaci umění pekařských a cukrářských mistrů. Hlavním prezentačním místem regionálních producentů byl prodejní stánek v pavilonu T. Tento stánek byl v rámci expozice JIHOČESKÉ AGRÁRNÍ KOMORY. Naše firma zde prezentovala pekařské a cukrářské výrobky včetně letos oceněných výrobků na potravinářské soutěži CHUTNÁ HEZKY JIHOČESKY – 1. místo výrobek OŘEŠÁK (tento zákusek rovněž obdržel v letošním roce ocenění REGIONÁLNÍ POTRAVINA JIHOČESKÉHO KRAJE) a 3. místo výrobek PROTIVÍNSKÝ CHLÉB. O všechno zboží byl veliký zájem a domu se dodávka vracela po oba prezentační dny zcela prázdná. Zákazníci oceňovali chuť a vzhled výrobků a vraceli se ke stánku i opakovaně. Výrobky ochutnalo mnoho významných hostů expozice a vyjadřovalo se velmi pochvalně o výrobcích. Velice si vážíme okamžiku, kdy se z okolo procházející prezidentské kolony oddělil tajemník pana prezidenta a poprosil o chléb pro pana Miloše Zemana. Ten se s našimi výrobky již dříve několikrát seznámil a ocenil jejich kvalitu. Dalším velice milým momentem byla opakovaná nákupní návštěva obou protagonistů z pořadu KLUCI V AKCI. Oba tito kuchaři (mající jistě chutě velice vytříbené) velice ocenili kvalitu nabízeného zboží a svou opakovanou konzumací to jen potvrdili. V neposlední řadě se naše firma KLAS prezentovala na stánku úspěšné protivínské firmy AG Blatná pana Šatry a pana Hofmana. Zde pekárna zajišťovala pohoštění po celou dobu výstavy.
Úspěšná prezentace naší firmy je oceněním poctivé práce všech zaměstnanců pekárny a cukrárny KLAS a zviditelněním poctivé práce potravinářského podniku z PROTIVÍNA. Na tomto místě rád připomínám , že ve stejném pavilonu prezentovala své výrobky další úspěšná firma z Protivína , a to ŘEZNICTVÍ U RYCHTÁŘŮ. Osobně mě zahřálo u srdce, že Protivín byl takovou měrou na výstavě zastoupen. Tímto chci zaměstnancům jménem firmy poděkovat za odváděnou práci.

KLAS PEKÁRNA/CUKRÁRNA PROTIVÍN opět získala prestižní značku REGIONÁLNÍ POTRAVINA

Foto - Metromedia

Dne 24.7. proběhlo v Holašovicích v rámci selských slavností předávání prestižního ocenění REGIONÁLNÍ POTRAVINA JIHOČESKÉHO KRAJE za cukrářský výrobek OŘEŠÁK. Ocenění převzal výrobní ředitel p.Kubička z rukou předsedy senátu ČR p. Štěcha. Jedná se o soutěž regionálních potravinářských produktů z firem vyrábějících na území Jihočeského kraje. Výrobky do soutěže musí splňovat několik přísných kritérií. Jedněmi z hlavních je používání surovin z regionu a práce místních lidí. Komise odborníků vybere v jednotlivých kategoriích vítěze a těm je přidělena značka REGIONÁLNÍ POTRAVINA. V silné konkurenci se naše firma prosadila již potřetí od počátku soutěže. V kategorii cukrářský výrobek je firma držitelem ocenění již za výrobky KREMEŠ a LHENICKÉ JABLKO VE VANILCE. Tento opakovaný úspěch není jistě náhoda. Další ocenění firma vlastní z další prestižní soutěže CHUTNÁ HEZKY JIHOČESKY.
Úspěch je oceněním kvalitní práce Všech zaměstnanců pekárny a cukrárny. Tímto jim za firmu velice děkuji. Produkce kvalitních výrobků přispívá jistě i k propagací našeho krásného města Protivína.

Další výrazný úspěch firmy KLAS – PEKÁRNA/CUKRÁRNA PROTIVÍN

Certifikát převzal z rukou hejtmana pana Zimoly pan Josef KubičkaDne 7. června proběhlo na výstavišti v Českých Budějovicích předávání cen v soutěži CHUTNÁ HEZKY JIHOČESKY pořádané Regionální agrární komorou. Jedná se o soutěž regionálních potravinářských produktů z firem vyrábějících na území Jihočeského kraje, jež je součástí DNŮ PIVA. Výrobky do soutěže musí splňovat několik přísných kritérií. Jedním z hlavních je používání surovin z regionu. Komise odborníků vybere v jednotlivých kategoriích vítěze a těm je přidělen certifikát kvality. V silné konkurenci protivínská firma získala 3. místo za cukrářský výrobek ŘEZ HRUŠKOVÝ. Certifikát převzal z rukou hejtmana pana Zimoly pan Josef Kubička, výrobní ředitel firmy KLAS. Toto ocenění není první, ale již osmé v osmiletém trvání této soutěže. Úspěch je oceněním kvalitní práce všech zaměstnanců firmy a zároveň dalším zviditelněním našeho krásného města Protivína.

Firma Klas pekárna/cukrárna Protivín obdržela další ocenění regionální potravina

Ředitel provozu a hejtman ZimolaV rámci slavností v Holašovicích bylo dne 25. 7. 2014 firmě předáno prestižní ocenění REGIONÁLNÍ POTRAVINA JIHOČESKÉHO KRAJE za cukrářský výrobek KREMEŠ. Jedná se o soutěž regionálních potravinářských produktů z firem vyrábějících na území Jihočeského kraje. Výrobky do soutěže musí splňovat několik přísných kritérií. Jedním z hlavních je používání surovin z regionu a výroba na území našeho kraje. Komise odborníků vybere v jednotlivých kategoriích vítěze a těm je přidělena značka REGIONÁLNÍ POTRAVINA. V silné konkurenci protivínská firma získala 1. místo za cukrářský výrobek KREMEŠ. Ocenění je v potravinářském oboru velice prestižní záležitostí a je udělováno jedinému výrobku v každé vyhlášené kategorii (celkem 9 kategorií – masné výrobky, pivo, nápoje, mléčné výrobky, atd.). Certifikát je výrobku udělen ministrem zemědělství na 4 roky.
Tento výrobek je pro firmu již druhým s touto značkou. V roce 2011 obdrželo stejné ocenění LHENICKÉ JABLKO VE VANILCE. Tento rok převzal ocenění z rukou hejtmana pana Zimoly a předsedy senátu ČR pana Štěcha výrobní ředitel pan Josef Kubička.
Jsme rádi, že výrobky tvořené našimi šikovnými zaměstnanci slaví další úspěch a šíří tak povědomost u široké veřejnosti o našem krásném městě Protivínu.

Ředitel a prezident Miloš Zeman

Ředitel a prezident Miloš ZemanRočník 2012 tradiční výstavy ZEMĚ ŽIVITELKA v Českých Budějovicích se konal  za účasti protivínských firem AG BLATNÁ (prodejce zemědělské techniky) a pekárny KLAS POLANSKÝCH,s.r.o. Celá výstava se nesla v duchu hesla „JE NAŠE ZEMĚ JEŠTĚ NAŠE ŽIVITELKA?“. Na výstavní ploše AG Blatná bylo umožněno pekařům a cukrářům z Protivína prezentovat své pekařské produkty, které by bez kvalitních zemědělských surovin nemohly vzniknout. Vrcholem prezentace byla návštěva tohoto stánku   kandidátem na prezidenta Miloše Zemana a kandidáta na senátora pana rektora  Jindřicha Goetze z Filmové akademie v Písku. Hodinové posezení spojené s ochutnávkou pekařských výrobků z Protivína bylo velice zajímavé. Pan Zeman probral s přítomnými jejich problémy v zemědělské a potravinářské problematice. Neutěšený stav těchto oborů probíral i v následně probíhajícím Hyde Parku pořádaného Agrární komorou v amfiteátru výstaviště společně s dalšími pozvanými odborníky a kandidáty na prezidenta ČR. Pan Miloš Zeman spolu s ostatními významnými hosty pochválil protivínské pečivo. Zároveň převzal od pana  Kubičky tradiční pecen chleba z Protivína, jako tradiční symbol zemědělství.

Ředitel provozu a hejtman Zimola

Ředitel provozu a hejtman ZimolaDne 4.6.2011 proběhlo na výstavišti v Českých Budějovicích předávání cen v soutěži CHUTNÁ HEZKY JIHOČESKY pořádané REGIONÁLNÍ AGRÁRNÍ KOMOROU. Jedná se o soutěž regionálních potravinářských produktů z firem vyrábějících na území Jihočeského kraje, jež  je součástí DNŮ PIVA. Výrobky do soutěže musí splňovat několik přísných kritérií. Jedním z hlavních je používání surovin z regionu. Komise odborníků vybere v jednotlivých kategoriích vítěze a těm je přidělen certifikát kvality. V silné konkurenci protivínská firma získala ocenění nejvyšší za cukrářský výrobek LHENICKÉ JABLKO VE VANILCE. Certifikát převzal z rukou hejtmana pana Zimoly pan Kubička výrobní ředitel firmy KLAS. Toto ocenění není první , ale již třetí v posledních pěti letech trvání soutěže. Tento výrobek obdržel i certifikát REGIONÁLNÍ POTRAVINA.

Ředitel při přebírání ceny Chutná hezky Jihočesky

Ředitel při přebírání ceny Chutná hezky Jihočesky

Pětka sice není magické číslo, nicméně za jistých okolností může přinést štěstí. Jako protivínské pekařské a cukrářské firmě Polanských. Popáté se zúčastnila letošního, už pátého ročníku regionální potravinářské soutěže „Chutná hezky, jihočesky“ a popáté získala prestižní certifikát. Cílem soutěže je působit na místní a regionální výrobce, aby se odvážněji postavili proti těžké konkurenci globalizovaných značek – neznaček a nacházeli cesty, jak proniknout ke svým zákazníkům – sousedům, jejichž chutě důvěrně znají,“ říká ředitelka Regionální agrární komory jihočeského kraje inženýrka Hana Hricová, která stála u kolébky této originální soutěže, otevírající možnosti především menším výrobcům. Od vzniku soutěže v roce 2007 prošlo pod drobnohledem hodnotitelské komise 645 výrobků od výhradně jihočeských převážně řezníků, mlékárenských zpracovatelů, pekařů a cukrářů, kam patří i protivínští Polanských. V posledně jmenované kategorii získali první místo za „Lhenické jablko ve vanilce.“ Už sám název sladkého zákusku napovídá, že jeho recept pochází z domácích zdrojů. A logo, které opravňuje výrobce k využití pro marketingové účely, představuje talíř s ubrouskem, při troše fantazie i plachetnici, která by měla dostávat výrobky do moře přízně spotřebitelů.

Prezident Václav Klaus

Prezident Václav Klaus

Akce Chutná hezky Jihočesky na Zemi živitelce 2007 měla velký úspěch a Koláč staročeský jablkoň z Protivína byl tou pravou třešinkou na dortu. Jablkoň, vítěz roku 2007, zaznamenal zájem četných návštěvníků a osobností veřejného života. Hejtman Jan Zahradník nabídl Jablkoň jako ochutnávku tehdejšímu panu prezidentovi Václavu Klausovi.

NAPSALI O NÁS

Potivínské listy, květen 2017
::
5+2, září 2016
::
Potivínské listy, září 2016
::
Potivínské listy, září 2016
::
Potivínské listy, červen 2016
::
Potivínské listy, září 2015
::
Potivínské listy, září 2015
::
Potivínské listy, červen 2015
::
Potivínské listy, říjen 2014
::
Potivínské listy, říjen 2014
::
Potivínské listy, září 2014
::
Potivínské listy, září 2013
::
Potivínské listy, červenec 2013
::
Potivínské listy, červenec 2012
::
Potivínské listy, červen 2012
::
Potivínské listy, září 2011
::
Potivínské listy, září 2008
::
Potivínské listy, červenec 2007
::
Temelínské noviny, květen 2001
::